Čistička vzduchu pre kvalitný vzduch v interiéri

Čistička vzduchu NOSE 1 pre kvalitný vzduch v interiéri

Čistička vzduchu pre kvalitný vzduch v interiéri

Znečistený vzduch je čoraz väčším globálnym problémom — a nielen v metropolách či zaľudnených veľkomestách. Nie nadarmo nás odborníci varujú pred jeho škodlivosťou a nepriaznivými vplyvmi na naše zdravie. Je to napríklad migréna, únava, depresia, astma či alergia, ktorú nám môže dlhodobé vdychovanie nečistého vzduchu spôsobiť.

No nie je to len vonkajší vzduch, pred ktorým by sme sa mali mať na pozore. Práve vonkajšie znečistenie má veľký vplyv na kvalitu vzduchu v interiéri — doma, v práci, v nákupnom centre, v reštaurácii či vo fitku — na miestach, kde podľa štúdií trávi väčšina ľudí až 90 % svojho času. Kvalite vnútorného ovzdušia však nevenujeme toľko pozornosti a častokrát ani netušíme, aký vplyv na naše zdravie môže mať.

Vo vnútri ešte nebezpečnejší

Znečistený vzduch v interiéri môže byť väčším problémom, ako si myslíme. Okrem “neovplyvniteľného” faktora z exteriéru, vplývajú na vzduch v našich domácnostiach a kanceláriách bežné činnosti, ako varenie či upratovanie čistiacimi prostriedkami, no taktiež výskyt plesní, cigaretový dym, formaldehyd, arzén, azbest, pesticídy či ťažké kovy. Tieto škodliviny majú podobu neviditeľných poletujúcich mikročastíc. 

Ďalším nebezpečným “spolubývajúcim” v našich domácnostiach je prach — súhrnný názov pre zmes roztočov, odumreté bunky kože, rôzne mikroorganizmy a nečistoty s priemerom menším ako 500 mikrometrov. Práve prach je hlavným škodcom zdravého dýchania, ktorý dráždi sliznice aj nealergikom.

Účinné kroky v boji za čistý vzduch doma aj v práci

Vyčistiť vzduch a eliminovať z neho škodliviny však vôbec nie je náročné. Jedným z riešení je pravidelné vetranie, pri ktorom je dôležité vymeniť vzduch v miestnosti. Ďalším pomocníkom sú izbové rastliny, ktoré dokážu zo vzduchu absorbovať toxíny. No v boji za čistú klímu v domácnosti či kancelárii vyhráva účinná čistička vzduchu s kvalitnými filtrami.

cisticka-vzduchu-NOSE1-cisty-vzduch-interier-domacnost-sviezi-cerstvy-vzduch-ionizator
Čistička vzduchu s ionizátorom NOSE 1

Základnou funkciou čističky je zachytiť prach a nečistoty. Kvalitné čističe dokážu odstrániť alergény, baktérie, vírusy, roztoče aj cigaretový dym. Najúčinnejšou je kombinácia takých filtrov, ktoré sú schopné odstrániť mikročastice akýchkoľvek rozmerov. Len kvalitný filter môže umožniť dýchať čistý vzduch, zabrániť šíreniu infekcií či zlepšiť spánok.

Naše riešenie – NOSE 1

Čistička vzduchu NOSE 1 kombinuje tri čistiace technológie, Pre-Filter, TRUE HEPA filter a uhlíkový filter s aktívnym uhlím, pričom každý odstraňuje inak špecifické častice. Vďaka týmto vysokokvalitným filtrom dokáže čistička zachytiť až 99 % jemného prachu. NOSE 1 navyše ionizuje vzduch — vytvára záporne nabité ióny (anióny) — nazývané aj “vzdušné vitamíny”, ktoré sú pre zdravie človeka mimoriadne prospešné.

Najlepším miestom pre čističky vzduchu sú predovšetkým spálne a detské izby, obyvačky a pracovne, resp. miestnosti, kde trávime najviac času. Mimoriadne vhodné sú pre takzvané rizikové skupiny ľudí, ktoré tvoria deti a starší ľudia. Čistička NOSE 1 je vďaka dosahu 2 – 3 metrov vhodná do priestorov s rozmermi do 40 m³. V prevádzke je úplne tichá a jej moderný minimalistický dizajn zveľadí každý interiér. 

Ak chceme byť produktívni, mať bystrú myseľ a dobrú náladu, má kvalita vzduchu, ktorý dýchame v našich domácnostiach a kanceláriách každý deň naozaj veľký význam. Ako sa o vzduch okolo Vás staráte Vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *