Pozor na suchý vzduch! Ako na optimálnu klímu v domácnosti či kancelárii?

Pozor na suchý vzduch! Ako na optimálnu klímu v domácnosti či kancelárii?

Pre väčšinu z nás je vzduch v interiéri možno tak trochu banálna vec, no jeho vlhkosť výrazne ovplyvňuje prostredie, v ktorom trávime najviac času. A to napokon ovplyvňuje nás a naše zdravie. Aká je teda optimálna, zdraviu prospešná klíma v interiéri?

Málokto z nás si uvedomuje, že vzduch, ktorý deň čo deň dýchame, môže byť aj tichým škodcom a zároveň príčinou mnohých zdravotných problémov. Dráždivý kašeľ, upchatý nos, suché oči, problémy s pľúcami, škriabanie v hrdle či vysušená pokožka, to všetko spôsobuje suchý vzduch. 

Správna vlhkosť interiéru

Hygienicky odporúčaná relatívna vlhkosť vzduchu je v lete 40 – 50 %. V zime by sa mala vlhkosť vzduchu v interiéri pohybovať od 45 do 65 %, pričom pri poklese pod spodnú hranicu začínajú vysychať sliznice dýchacích ciest, a dochádza tak k oslabovaniu obranyschopnosti človeka. Najmä v zime, kedy sú priestory minimálne vetrané a častokrát (príliš) prekurované, klesá vlhkosť vzduchu až pod hodnotu 20 %.

V zime treba zvlhčovať

Takýto suchý vzduch je nebezpečenstvom pre dýchací aparát každého jedinca. V priestoroch, kde sa dlhodobo nerieši a nedbá na správnu vlhkosť vzduchu sú obyvatelia dokonca náchylnejší na respiračné ochorenia, infekcie dýchacích ciest, na nádchu či kašeľ. Potvrdzujú to aj astmatici, ktorých najväčším nepriateľom je práve suchý vzduch.

Pri problematike vlhkosti vzduchu by mali spozornieť hlavne ženy — pobyt v prekúrených a suchých priestoroch nám veru na kráse nepridáva. Práve naopak. Citlivá ženská pokožka sa stratou vlhkosti vysušuje, výsledkom sú pribúdajúce vrásky, popraskané pery a podráždená pokožka celého tela.

Zvlhčujte s ultrazvukovými zvlhčovačmi

Ak chcete mať okolo seba kvalitné životné prostredie s primeranou vlhkosťou, odporúčame vám používať ultrazvukové zvlhčovače. Jedným z nich je NOSE 2 s 500-mililitrovou nádržkou, ktorý dokáže 8 hodín zvlhčovať priestory. Vďaka vstavanému LED svetlu rozjasní a zútulní časť interiéru. K perfektnej klíme už stačí len do zvlhčovača NOSE 2 nakvapkať esenciálne oleje a vy si užijete dokonalý relax. 

zvlhcovac-vzduchu-suchy-vzduch-NOSE2-LED-svetlo-osvetlenie-domacnost-interier-suchy-vzduch-v-byte
Zvlhčovač vzduchu s LED svetlom NOSE 2

 Zvlhčovač NOSE 3 má 350-mililitrovú nádržku, vďaka ktorej dokáže až 13 hodín jemne zvlhčovať suchý vzduch. Jeho nostalgický dizajn so zabudovaným LED svetielkom zútulní každú miestnosť. Oba zvlhčovače sa svojim výkonom hodia do miestností menších rozmerov a ich minimalistický dizajn zveľadí každý kus nábytku.

zvlhcovac-vzduchu-led-svetlo-ultrazvukovy-zvlhcovac-aroma-difuzer-NOSE3-suchy-vzduch-v-byte-domacnost-interier
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu NOSE 3

O kvalitu klímy v priestoroch, v ktorých trávime väčšinu času treba naozaj dbať. Zaviesť zvlhčovanie vzduchu je jednoduchým krokom, ktorým sa môžete vy a vaše deti vyvarovať nepríjemným zdravotným ťažkostiam. Pre viac informácií o zvlhčovačoch kliknite sem — NOSE 2, NOSE 3.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *